[vc-wcs-schedule id=”2″]

Güz Tiyatro Atölyeleri

Güz Tiyatro Atölyeleri her çarşamba, cuma ve cumartesi Tarla Faresi Tiyatrosu’nda…

Her Çarşamba  | 17.30 | 7-8 yaş | Çocuklar için tiyatro çalışması | Tarla Faresi Tiyatrosu Bahçe Sahne’de gerçekleşecektir.
* Kontenjan 12 kişi olup katılım bedeli 25 TL’dir.

 Her Cuma  | 17.30 | 9-14 yaş | Çocuklar için tiyatro çalışması | Tarla Faresi Tiyatrosu Bahçe Sahne’de gerçekleşecektir.
* Kontenjan 12 kişi olup katılım bedeli 25 TL’dir.

 Her Cumartesi  | 17.30 | 5-6 yaş | Çocuklar için drama çalışması | Tarla Faresi Tiyatrosu Bahçe Sahne’de gerçekleşecektir.
* Kontenjan 12 kişi olup katılım bedeli 25 TL’dir.

Tarla Faresi Tiyatrosu Bahçe Atölyeleri 26 Haziran’da başlıyor…

“Bu iş belki biraz zaman alacak ama güzel olacak” diyerek her yaştan maceracı çocuğun büyüme yolculuğunda neşeli keşifler yaptığı, paylaştığı, eğlendiği bir alan oluşturmak için sanatçılar, hünerli eller, çıraklar, ustalar, tüm gönüllü destekçilerimiz elbirliği ile çalıştık. 22 Haziran’da Bahçe Sahnemiz’de ilk oyunumuzu oynayacağız ve ardından şiirlerimiz, müziklerimiz, hikayelerimizle hep birlikte olacağız. 26 Haziran günü saat 16.30 da ilk atölyemizi gerçekleştireceğiz. Heyecanlıyız…

         

5-6 yaş aralığındaki arkadaşlarımız, drama ve müzik, ritim, dans deneyimleriyle buluşacaklar.

7-8 yaş aralığındaki arkadaşlarımız; drama çalışmasını merkeze alarak birer gün olmak üzere sinema, dans, müzik ve tasarım   deneyimleri ile buluşacaklar.

8-14 yaş aralığındaki arkadaşlarımız; drama ve tiyatro çalışması gerçekleştirecekler. Drama ekseninde tasarım, dans, jonglörlük, ritim, tasarım alanlarında çalışan arkadaşlarımızla birer gün olmak üzere buluşacaklar ve 8. çalışma gününde doğaçlamalar yoluyla oluşturduğumuz kısa tiyatro oyunumuzla seyircilerimizle buluşacaklar.

2-4 yaş aralığındaki arkadaşlarımız ve ebeveynleri için; Minikler bu oyun saatimizde 1 ebeveynleri ile çalışmaya katılabilecekler. Birçok objenin olduğu bu atölye performans ikilisini gerçekleştirmeyi düşündüğümüz çalışmalarda birlikte oyun kurmak için oyun alanında birkaç farklı obje olacak ve 5 -15 dakika arasında küçük performanslar izleyecekler.

Yetişkinler İçin Tiyatro Çalışmalarımız;

Amatör yetişkinler için tiyatro eğitimi ve yeter düzeyde çalışma sonunda  bir tiyatro gösterimi gerçekleştirmeyi hedefler.

Pazartesi günleri; Bahçe Sahne’de   sivil toplum kuruluşları işbirliği ile  atölyeler ve oyunlar için bahçemizde  bizlere ulaşma şansı güç olan çocuklarla buluşmayı amaçlar.

Cuma Günleri; Tiyatro oyunu ve konserin ardarada olduğu bugün atölyemizin performans günleri oluyor.

Profesyonel Atölyeler; Henüz içeriği belli olmamakla birlikte  ses, hareket, rol  vb. anlamında  ustalarla buluşmayı kendi eğitimlerimize devam etmeyi planlıyoruz.

 

Tematik yolculuğumuz ve tarihlerimiz:  

İstiyoruz ki bahçe sahnemizde; her yaştan maceracı çocuk, büyüme yolculuklarının bizimle kesiştiği bu yaz günlerinde yeni bakış açıları ve farkındalıklar kazandıkları neşeli keşifler yapsın.  Bu amaçla 15 günlük süre içinde her biri 4 gün ve toplamda 8 saat süren 6 periyod belirledik. Drama için tek bir periyod için b izimle birlikte olabilir, istediğiniz çalışma dönemini seçebilir ya da tüm yaz bizimle olabilirsiniz.

Her periyod 15 günlük bir süre zarfında 4 günlük çalışmayı kapsar. Çalışma periyodlarımızın ilham kaynakları olan anahtar içerikler şöyle;

  1. Periyot: “Kendimizi  Tanıyalım”

Kendim, elim, başım, omurgam, sesim, gözüm, kendimin olduğu yer

  1. Periyot: “Çevremizi Tanıyalım”

Bahçe, bahçede kediler, kuşlar, böcekler vb. bahçenin yeri, şehirde bahçe, ülkede bahçe, dünyada bahçe. Dünyamızda bitkiler, ağaçlar, çiçekler, sebzeler, meyveler, yemekler, yenmeyenler, ilaçlar

  1. Periyot: “Eşyalar Dünyası”

Binalar, bulaşık makinası, koltuk vb. tüm eşyalar dünyası, eşyaların anlamı, eşyaların ruhu, eşyaların gerekliliği, eşya olmak.

 

  1. Periyot: “Ben ve bağlantılarım”

Eşyalar, bitkiler, hayvanlar, kendim, ben ve diğerleri ve tüm bağlantılarım… Ben ve çevrem, elim ve gözüm, gözüm ve ağaç, ayağım ve kedi

Not: Yukarıdaki içerikler tüm çocuk,  amatör ve profesyonel çalışmaların  ve genel olarak atölyemizin ortak  teması, odağı olarak ilerleyecektir.

 

                                                                                                                

Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma
16.00

Sosyal sorumluluk projeleri

16.30-18.00

 

8-14 YAŞ

Drama-Sanat Atölyesi

16.30-17.30

 

5-6 YAŞ

 Drama-Ritim

 

16.30-18.00

 

8-14 YAŞ

Drama-Tiyatro

16:00-18.00

 

 

7-8 YAŞ

Drama-Sanat Atölyesi

 

20.00

Profesyonel Atölyeler

18.30-19.10

 

2-4 YAŞ

Oyun grubu

 

18.00   -20 00

 

7-8 YAŞ

Drama-Sanat Atölyesi

18.30-19.30

KONUK ATÖLYE:

7 YAŞ ÜZERİ

P4C çalışması

Çocuklar için felsefe

19.00

Tiyatro oyunu

 

 

  20.00 Profesyonel

Atölyeler

20.15 Profesyonel atölyeler 20.00

 Yetişkin tiyatro Çalışması

20.30

Konser