Mi-Fa’nın Orkestrası


Mi-Fa’nın Orkestrası Öyküsü:

Mİ-FA bir müzik cinidir ve bir trio ile birlikte yaşar. Müzik yer, müzik içer. Onun için uyku kocaman bir sus işaretidir. Triodaki müzisyenler onu göremezler. Ama Müzik Cini, müziği istediği zaman durdurabilir, geri alabilir ya da müzisyenlerin eserlerin istediği bölümlerini tekrar çalmasını sağlayabilir. Böylece seyircilerle birlikte eğlenir, oynar, onları da müziklere katar Müzisyenler onu göremez, ancak seyirciler görebilir.

Mi-fa çok meraklıdır ve merak ettiği   kavramlar, besteciler, hikayelerin öyküleri gibi birçok sorusunu seyirciler aracılığı ile müzisyenlere sorar. Konser biter. Müzisyenler çıkar. O da uyur ve diğer gün ki konseri bekler.

Çocuğunuz Mi-Fa’nın Orkestrası’nı izlediğinde;

Klasik müzik enstrümanlarını, eğlenceli müzisyenleri ve karakter ile müzik yolculuğunun sihrini görecek. Klasik müzik eserleri dinleyecek, onların hikayelerini, müziğin dilini duyacak.
Gerçek bir konserde olmanın hazzını ve müziğin bir ihtiyaç olduğunu hissedecek.

Neden izlenmeli?

İyi müzik dinleme alışkanlığı, karmaşık yapıları anlama yeteneği ve hayal gücünü geliştirir. Mi-Fa ile eserler seslendirilirken seyircinin de katıldığı küçük oyunlar; müzik kulaklarının, ritim duygularının gelişmesine katkıda bulunur. Bir müzik enstrümanı çalma hevesini harekete geçirir.

Yaş Grubu
5 – 12 yaş

Yazan
Ayça Sığırcı – Hicran Çalı

Yöneten
Şefika Yurga

Sahne Tasarımı
Cem Çevikayak

Eser Seçimleri
Şefika Yurga – Elif Sayın – Cansu Altunay – Ümit Yavuz – Mehmet Derya Kelebenkli

Seyirci Sayısı
Seyirci sayısı sınırı yoktur (Yaş grupları belirlenerek)

Teknik İhtiyaçlar
Sahne alanı min 6 * 4 m. Oturma alanı seyircilerin tümünün sahneyi görebileceği biçimde olmalıdır. Elektrik tesisatı gereklidir.

Mi-Fa'nın Orkestrası