Tarla Faresi Tiyatrosu “Güz Tiyatro Atölyeleri” başladı. İlk tiyatro çalışması 6-14 yaş aralığındaki çocuklarla 10 Ekim Çarşamba günü Tarla Faresi Tiyatrosu Bahçe Sahne’de gerçekleşti. TFT Sanat Yönetmeni ve Oyuncu Hicran Çalı, atölyenin niteliklerine ve amacına şu cümlelerle değindi:

“Güz Tiyatro Atölyelerinin bu ilk gününde 6-14 yaş gibi geniş bir yaş yelpazesinden harika katılımcılarla ilk  çalışmamızı gerçekleştirdik. Hep  birlikte hareket etmenin, birbirimize kulak vermenin, birbirimizin sesine, müziğine katılıp, onu geliştirmenin keyfini yaşadık. Sahne boşluğunun ne denli yaratıcı bir uzam olduğunu çocuklarla tekrar  gördüm. Bu çalışmalar aynı zamanda bizim üretimlerimiz  için de değerli  bir kaynak olacak. Farklı yaş gruplarını zaman zaman yan yana getirmeye devam edeceğiz. Üç farklı yaş grubumuz var: 7-8, 9-14 ve 5-6 yaşlar. Tüm bu arkadaşlarımızı zaman zaman yan yana getirdiğimiz gibi, Tarla Faresi Tiyatrosu’nun  diğer maceracıları ile buluşup  tasarım yapacak, yazıp çizecek ve kimi zaman müzik yapacaklar. Heyecanlıyız. Deneyimlerimizi, tiyatro yapıcıları olarak kazanımlarımızı blog sayfamızdan düzenli olarak paylaşmaya gayret edeceğiz. Çünkü Bahçe Sahne’nin konumu itibariyle şehrin içinde bir vaha oluşu, bize her an misyonumuzu hatırlatmaktan vazgeçmiyor. Hayatın doğal, doğaca, insana yakışır olmasını istiyoruz. Dünyada, çocukların kendilerini özgürce ifade edebilmesini gönüllerindeki umut ışığının hep yanmasını istiyoruz. Bu atölyeler şu an konumuz, ama her zaman onlar oyunlarımızı izlerken, fuayede, oyundan sonra, atölyede kitap okurlarken, kapı sohbetlerimizde gönüllerindeki umut ışığına  ışık katmak,  yol arkadaşlığı yapmak istiyoruz.”

Hicran Çalı, değer verip çalışmalara katılan herkese teşekkürlerini sundu. Çalışmaların her çarşamba, cuma ve cumartesi günleri Tarla Faresi Tiyatrosu’nda gerçekleşmesi planlanıyor.