16 Aralık 2018 Pazar günü Güzelbahçe Atatürk Kültür Merkezi’nde Çirkin Ördek Yavrusu 4-8 yaş aralığındaki seyircileri ile buluşacak. Bizim Ördek Yavrusu, sizlere farklılıklardan, sevgiden ve maceradan söz etmek için sabırsızlanıyor…
Bilet Bedeli: 30 Lira
YETİŞKİNLER ÜCRETSİZ

Her bir seansımızı, bu oyunumuz için 4-8 yaş aralığındaki arkadaşlarımıza en fazla 120 seyirci ile gerçekleştirdiğimizden; Güzelbahçe Kültür Merkezi Tiyatro salonunda oldukça yer kalıyor. Bu nedenle ebeveynler ve tüm yetişkinler bize ücretsiz katılabiliyorlar.

Neden belli bir seyirci sayısı belirliyoruz hakkında daha ayrıntılı bilgi için;
https://www.tarlafaresitiyatrosu.com/2749-2/

Sınıf öğretmeni Nurhayat Uğurlu’nun Çirkin Ördek Yavrusu ile ilgili yazısı için;
https://www.tarlafaresitiyatrosu.com/biz-cok-guzel-sarkilar-soyledik/

Etkinliklerimiz hakkında bilgi almak isterseniz: 
https://www.tarlafaresitiyatrosu.com/bize-ulasin/

Biletlere biletix kanalıyla ya da aşağıdaki numaralardan rezervasyon yaptırarak ulaşabilirsiniz.
Telefonlar : 0232 234 73 31 / 0 531 256 15 93

Çirkin Ördek Yavrusu Öyküsü:

Anne ördek kuluçkaya yatmıştır. Tüm yavruları çıkar ancak bir yumurta çatlamamaktadır. Bu irice yumurtayı Anne ördek Bilge Ördek’e götürür. Bilge Ördek bunun bir hindi yumurtası olduğunu söyler ve atmasını öğütler. Anne yumurtasına sahip çıkar. Sonunda ördek yavrusu yumurtadan çıkar. Ancak onlar gibi yüzmesine rağmen diğer kardeşlerine benzememektedir. Çiftlikte herkes onlara benzemediği için onu çirkin bulur ve zarar verirler. Bir gün yine itip kakarlarken Yavru kendini dışarıda bulur ve Kuğu oluncaya değin süren serüven başlar.

Çocuğunuz Çirkin Ördek Yavrusu’nu izlediğinde;

Oyunda kullanılan kuklalar, masklar, gölge oyunu çocuğun merak duygusunu sürekli ayakta tutar. Anlatıcının gitar eşliğinde söylediği mevsim ve hayvan sesleri temalı oyun şarkılarına coşkuyla katılırlar. Oyunun seyir alanına taşındığı bölümlerde oyunun bir parçası olarak bir drama deneyimi de yaşamış olurlar Çirkin Ördek Yavrusu’nun yolculuğunu izlerken, kimi zaman heyecanlanır, kimi zaman duygulanırlar. Hikâye vicdanları harekete geçirir ve oyunun sonunda Çirkin Ördek Yavrusu ile birlikte mutlu sonun coşkusunu ve huzurunu yaşarlar.

Neden izlenmeli?

Çocuklar Çirkin Ördek oyunu ile dezavantajlarından dolayı ya da farklı olduğu için toplum dışına itilmenin mümkün olduğunu, bu durumda kendini ifade etmenin önemini görürler. Çirkin Ördek’in yerine kendilerini koyduklarında akran istismarının yaygın olduğu günümüzde, bir diğerine özen göstermek ve onun sınırlarını ihlal etmenin sadece bir oyun değil, karşıdakini üzen de bir durum olduğunu hissederler, deneyimlerler.

Masal : Andersen
Yazan  ve  Yöneten :  Hicran ÇALI
Sahne Tasarımı       :  Cem ÇEVİKAYAK
Kostüm Tasarımı     :   Ali ALTUNSOY, Feyza TATAR
Kukla Tasarımı        :   Suat ÜNVERDİ
Oyuncular                :  Hicran ÇALI, Çağla NEFESOĞLU